Okolie, oddych a šport

Krása Zuberca a jeho okolia spočíva v Roháčoch a úžasnej prírode. Letná turistika či zimná lyžovačka neodmysliteľne patria k obci.

Okrem iného je tu ponuka absolvovať rôzne výlety po vzdialenejšom okolí obce Zuberec.

Ak si chcete spríjemniť oddych historickými pamiatkami, môžete stráviť čas na Oravskom hrade (Oravský Podzámok, 29km), Oravskej lesnej železnici (Oravská Lesná, 59km), alebo si pozrieť starú Františkovu hutu (Podbiel, 12km), galériu Márie Medveckej (Tvrdošín, 22km), či drevený gotický kostolík (Tvrdošín, 22km). Keďže Zuberec nie je vzdialený ďaleko od Liptova, naskytuje sa jednoduchá ponuka výletov aj do tohto regiónu. Navštíviť môžete napríklad archeoskanzen Havránok (30km), obec Vlkolínec (55km), či už Múzeum liptovskej dediny (Pribylina, 50km). Tiež je tu možnosť navštíviť v Demäňovskej doline Demäňovskú jaskyňu slobody či Demäňovskú ľadovú jaskyňu (52km).

Je tu ponuka aj celoročne otvorených termálnych kúpalisk v Oraviciach (12km), v Bešeňovej (34km), či pri Liptovskom Mikuláši v najväčšom aquaparku na Slovensku – Tatralandii (28km) s rôznymi vodnými a inými atrakciami. Oddýchnuť sa dá aj na plavbe plťou po rieke Orava z Podbiela do Hornej Lehoty.

 
 
 
 
'